• Turintys judėjimo sutrikimų mokysis vairuoti nemokamai

  by  • 2016/06/02 • Vairuotojo pažymėjimas • 1 Comment

  Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pasirašė įsakymą, pagal kurį judėjimo sutrikimų turintys asmenys galės nemokamai pasirengti vairavimo egzaminams ir įgyti teisę vairuoti B kategorijos motorinę transporto priemonę. Artimiausiu metu planuojama skelbti konkursą tokiems mokymams surengti. Tikimasi, kad tokie mokymai prasidės jau vasaros viduryje.

  „Neįgaliųjų integracija yra vienas iš svarbiausių ministerijos prioritetų. Privalome užtikrinti, kad visi Lietuvos piliečiai galėtų jaustis visaverčiais visuomenės nariais. Labai svarbu, kad būtų užtikrinta jų galimybė laisvai bendrauti ir keliauti – lankyti renginius, parodas, koncertus“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

  Mokymai, kuriuose neįgalieji galės nemokamai pasirengti vairavimo egzaminams ir įgyti teisę vairuoti B kategorijos motorinę transporto priemonę, bus rengiami įgyvendinant žmonių, turinčių fizinę negalią, mobilumo ir savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo bei atkūrimo projektus.
  Per tokius mokymus bus vertinimas ir lavinamas asmenų, turinčių judėjimo sutrikimų, funkcinis pajėgumas, reikalingas saugiai vairuoti automobilį, bei organizuojamas pirminis mokymas vairuoti B kategorijos transporto priemonę. Mokymuose turės galimybę dalyvauti judėjimo sutrikimų turintys asmenys, kuriems nustatytas 0–45 proc. darbingumo lygis ir transporto priemonės pritaikymo apribojimas.

  Pusantro mėnesio truksiančiuose mokymuose galės dalyvauti judėjimo sutrikimų turintys žmonės iš visos Lietuvos. Mokymai apims ne tik patį mokymą, bet ir neįgaliųjų apgyvendinimą bei maitinimą.

  Pagal galiojusį tvarkos aprašą, judėjimo sutrikimų turintys asmenys, kurie dalyvavo 2015 m. judėjimo sutrikimų turinčių asmenų mobilumo mokymo projektuose, turėjo apmokėti ne mažiau kaip 50 proc. su mokymų organizavimu (parengimu egzaminams) susijusių išlaidų – jos sudarė 200 eurų, o 2016 m. rengiamų mokymų visos šios išlaidos bus kompensuojamos iš projekto lėšų.

  Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM artimiausiu metu planuoja skelbti Žmonių, turinčių fizinę negalią, mobilumo ir savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo bei atkūrimo projektų finansavimo 2016 metais konkursą. Numatoma, kad šiems projektams finansuoti bus skirta 43 tūkst. eurų.

  Šaltinis: lsveikata.lt
  neigaliojo kortele

  About

  One Response to Turintys judėjimo sutrikimų mokysis vairuoti nemokamai

  1. Pingback: Turintys judėjimo sutrikimų mokysis vairuoti nemokamai - Palangos Socialinių Paslaugų Centras

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *