• KET testas vairuotojų instruktoriams ir mokytojams

  by  • 2019/12/05 • KET testas • 1 Comment

  Norint tapti vairavimo instruktoriumi arba mokytoju, reikia ne tik tam tikrų savybių ir išsilavinimo, bet ir išklausyti specialius kursus bei išlaikyti KET teorijos egzaminą (testą). Jam galite pasiruošti puslapyje www.ketbilietai.lt. Apie tai – šiame straipsnyje:

  Kuo skiriasi vairuotojų mokytojas nuo instruktoriaus?

  Nors ir atrodo panašios, bet iš tiesų tai dvi skirtingos specialybės. Vairuotojų mokytojas – asmuo kuris moko kitus asmenis transporto priemonių eismo teorijos, o vairavimo instruktorius – moko būsimuosius vairuotojus praktinių įgūdžių. Tas pats asmuo gali būti ir vairuotojų mokytojas, ir vairavimo instruktorius.

  Kokių asmeninių savybių reikia instruktoriui?

  Norint tapti vairavimo instruktoriumi, pirmiausiai reikia įvertinti savo asmenines savybes: ar esate pakankamai kantrūs ir tolerantiški? Ar esate linkę padėti kitiems? Ar sugebate išlikti ramūs kartodami tą pačią informaciją kelis kartus iš eilės? Ar manote, jog automobilis gali būti puiki darbo vieta, kurioje praleisite visą darbo dieną? Ar sugebate atlikti kelis darbus vienu metu t.y. stebėti eismo sąlygas, stebėti vairuotoją bei bendrauti su juo? Jei į visus klausimus atsakėte taip – greičiausiai būsite puikus vairavimo instruktorius!

  Kokius dokumentus privalo turėti vairuotojų mokytojas ar instruktorius?

  Vairuotojų mokytojas:

  • ne žemesnį kaip aukštąjį koleginį (aukštesnįjį, įgytą iki 2009 metų, ar specialųjį vidurinį, įgytą iki 1995 metų) išsilavinimą ir būti baigęs automobilizmo studijas;
  • trejų metų vairavimo patirtį tos kategorijos transporto priemonėmis, su kuriomis vykdo vairuotojų mokymą. Ši nuostata netaikoma jei vairuotojų mokytojas dėl sveikatos būklės negali vairuoti transporto priemonių ir gali tai įrodyti atitinkamais gydymo įstaigos išduotais dokumentais;
  • LTSA nustatyta tvarka suteiktą teisę dirbti vairavimo mokykloje vairuotojų mokytoju.

  Vairavimo instruktorius:

  • ne žemesnį kaip aukštąjį koleginį (aukštesnįjį, įgytą iki 2009 metų, ar specialųjį vidurinį, įgytą iki 1995 metų) išsilavinimą;
  • trejų metų vairavimo patirtį tos kategorijos transporto priemonėmis, su kuriomis vykdo vairuotojų mokymą;
  • Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) nustatyta tvarka suteiktą teisę dirbti vairavimo mokykloje vairavimo instruktoriumi.

  Kaip pasiruošti specialiųjų kursų egzaminui?

  Greitai ir efektyviai pasiruošti vairuotojų mokytojų ar instruktorių kurso egzaminui galite spręsdami KET testą svetainėje www.ketbilietai.lt. Jame, kaip ir specialaus kurso egzamine, pateikiama 60 klausimų iš daugiau nei 1800 klausimų duomenų bazės. Testas trunka vieną valandą. Kad išlaikytumėte testą, reikia teisingai atsakyti į 54 klausimus.

  Tam, kad galėtumėte spręsti KET testus, jums reikės prisiregistruoti (ar prisijungti) svetainėje www.ketbilietai.lt ir įsigyti kreditų (1 kreditas atitinka 1 parą mokymosi). Specialų mokytojų ir instruktorių KET testą su 60 klausimų rasite čia.

  Smulkiau apie tai, kaip tapti vairavimo instruktoriumi skaitykite čia.

  KET testas mokytojams

  About

  One Response to KET testas vairuotojų instruktoriams ir mokytojams

  1. 2020/03/28 at 13:20

   Jei reikalavimai tiek vairuotojų mokytojui, tiek instruktoriui identiški bei egzaminas toks pat, nėra prasmės neturėti abiejų specialybių išsilaikant viską tuo pat metu. Ar visgi skirtumas yra?
   Na ir teorinio egzamino klausimai nesiskiria ar minimaliai skiriasi nuo to, kurį kiekvienas vairuotojas laikė Regitroje. Tiesiog tą egzaminą reikia laikyti kas 5 metus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *