• Į „Regitrą“ – tik po teorijos egzamino mokykloje

  by  • 2014/08/18 • Regitra • 45 Comments

  Nuo 2014-ųjų liepos 1 dienos galima be jokių apribojimų galima mokytis vairavimo teorijos savarankiškai, pavyzdžiui, sprendžiant testus interneto svetainėje www.ketbilietai.lt. Viską išmokę, galite patys laikyti teorijos egzaminą „Regitroje“ (jei turite 17 metų). Tačiau jei esate pasirašę teorijos mokymo sutartį su vairavimo mokykla, prieš tai privalote išlaikyti mokyklinį teorijos žinių patikrinimą (egzaminą). Kitaip mokykla gali neleisti mokytis praktinio vairavimo. Štai į kokią situaciją pakliuvo viena svetainės www.ketbilietai.lt vartotoja:

  „Pradėjau mokytis vairavimo mokykloje nuo š.m. birželio mėn., išsilaikiau „Regitroje“ teoriją liepos mėn. Dabar man pranešė instruktorius, kad aš negaliu laikyti mokyklinio vairavimo egzamino be išlaikyto mokyklinio teorijos egzamino, nors „Regitros“ anketoje pildžiau, kad mokiausi eksternu (dar turiu vidurinį išsilavinimą). Ar mokykla turi teisę to reikalauti?“

  Štai ką į tai atsako Saugaus eismo skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Ščiuplys:

  „…sutartinius įsipareigojimus turi vykdyti abi šalys (mokinys ir vairavimo mokykla), todėl mokinys, nors ir išlaikė teorijos egzaminą valstybės įmonėje „Regitra“ (šiai įmonei mokinys pateikė tikrovės neatitinkančią informaciją (nurodė, kad mokėsi savarankiškai)), prieš laikydamas vairavimo mokykloje praktinio vairavimo galutinę įskaitą, turi išlaikyti teorijos žinių galutinę įskaitą.“

  Taigi, jei jau pasirašėte teorijos mokymo sutartį su vairavimo mokykla, turite jos laikytis. Ir nors jaučiate, kad jau galite laikyti egzaminą „Regitroje“, iš pradžių turite išlaikyti teorijos žinių galutinę įskaitą vairavimo mokykloje. Nesilaikydami sutarties, Jūs kenkiate savo vairavimo mokyklai: juk ji yra reitinguojama pagal mokinių, kurie iš pirmo karto išlaiko egzaminą, procentą. Todėl mokykla turi pilną teisę išleisti Jus laikyti egzaminą „Regitroje“ tik patikrinusi Jūsų žinias.

  Ką daryti, jei taip jau nutiko?

  Jei išlaikėte teorijos egzaminą „Regitroje“, prieš tai neišlaikę žinių patikrinimo vairavimo mokykloje, nenusiminkite – išeitis yra. Štai, ką rašo Saugaus eismo skyriaus vyriausiojo specialisto Antano Ščiuplio atsakymas:

  „Šiuo atveju reikia spręsti klausimą dėl sudarytos mokymo sutarties ir jos sąlygų vykdymo ar keitimo, pvz., abipusiu susitarimu nutraukti galiojančią sutartį ir sudaryti naują mokymo sutartį tik praktinio vairavimo mokymui. Šiuo atveju vairavimo mokykloje mokinys laikys tik praktinio vairavimo įgūdžių galutinę įskaitą (kai bus baigęs nustatytą praktinio vairavimo mokymo kursą).“

  Taigi, jei nebenorite laikyti vairavimo teorijos įskaitos mokykloje, galite tiesiog nutraukti mokymo sutartį su vairavimo mokykla ir pasirašyti naują sutartį tik praktiniam vairavimo mokymui. Tuomet galėsite pradėti nustatytą praktinio vairavimo mokymo kursą bei laikyti praktinio vairavimo įgūdžių galutinę įskaitą mokykloje ir galiausiai – egzaminą „Regitroje“.

  vyksta-vairavimo-teorijos-egzaminas

  Donatas Noreika

  About

  45 Responses to Į „Regitrą“ – tik po teorijos egzamino mokykloje

  1. Augenijus
   2014/10/16 at 23:42

   Ar būtinai reikia būti baigus 12 klasių kad galėtum regitroje, laikytis teorijos ir pravažiavimą ?

    • Deimante
     2015/03/24 at 14:26

     laba diena, man irgi labai idomu suzinoti kaip ten yra su praktiniu egzaminu ar uztenka tik 30 valantu pravaziuoti su vairavimo instruktoriumi? o mokiklinio praktinio egzamino nereikia issilaikyti pries laikant regitroje? labai reikia atsakymo. Aciu

   • milda
    2018/06/20 at 17:38

    laba diena norejau paklausti ar butinai reikia islaikyti teorija mokykloja kad galeciau teorija laikyti regitroi?

  2. Paulius
   2014/12/04 at 17:52

   nutraukus sutarti su mokykline teorija ir sudarius tik su praktiniu vairavimo ar reikia per nauja uz tai susimoketi? ar tiesiog bus perasoma sutartis ir pinigai kuriuos sumokejau isliks?

  3. Donatas
   2014/12/05 at 06:42

   Pauliau, neturėtų. Tarkitės tai tiesiogiai su mokykla.

  4. Donatas
   2015/01/19 at 19:05

   Užsiregistravau regitroje laikyti teorijos egzamino, pasirinkęs, kad baigiau mokymo kursą vairavimo mokykloje. Mokyklinio teorijos egzamino dar neesu laikęs. Ar mane prileis regitroj prie teorijos egzamino?

  5. orinta
   2015/01/28 at 00:53

   Sveiki jeigu man pasibaige mokyklinis pazymejimas,ar as galiu vaziuoti i regitra laikytis teorijos?ir kaip toliau su praktiniu egzaminu?

  6. Sandra
   2015/02/12 at 15:36

   Sveiki. Jeigu aš mokausi namuose,sprendžiu testus ir pan, ar tinkamai pasiruošusi, bet kada galiu užsiregistruoti laikyti teorijos egzaminą? Beje, esu baigusi vidurinę mokyklą. O kaip su praktiniu egzaminu ar būtina turėti ar būti pravažinėjus kažkiek valandų ar taip pat galima tinkamai pasiruošus ir išlaikius teorija, laikyti vairavimo egzaminą? tikiuosi aiškiai suformulavau klausimą. Ačiū 🙂

  7. Donatas
   2015/02/12 at 18:21

   Laba diena. Taip, jeigu turite 18 metų, galite registruotis į „Regitros“ egzaminą, nes jam galima ruoštis savarankiškai. Tačiau praktinį egzaminą galėsite laikyti tik pravažiavę būtinas 30 valandų su vairavimo mokytoju.

  8. LauraS
   2015/02/19 at 21:10

   Sveiki. Ar norint laikyti regitros praktinį egzaminą reikia būti išlaikius vairavimo mokyklos praktinį egzaminą, ar užtenka būti pravažiavus 30valandų su vairavimo instruktoriumi ?

  9. Deimante
   2015/03/24 at 14:22

   laba diena, man irgi labai idomu suzinoti kaip ten yra su praktiniu egzaminu ar uztenka tik 30 valantu pravaziuoti su vairavimo instruktoriumi? o mokiklinio praktinio egzamino nereikia issilaikyti pries laikant regitroje? labai reikia atsakymo. Aciu

   • Vilma
    2015/04/17 at 12:47

    Sveiki.Noriu pasikonsultuoti.Mano dukra niekaip neislaiko mokyklinio teorijos egzamino.Jau papildomai moka uz kiekviena egzamina ir dabar uzsiregistravo i regitra kaip savamoksle.Ar ji gali perrasyti savo mokykloje sutarti,kad mokosi tik vairavima?Aciu

    • Donatas
     2015/04/20 at 09:00

     Laba diena,

     Jei neišlaiko, reiškia dar nėra jam pasiruošusi. Pasiruošti galima pvz. sprendžiant testus KETbilietai.lt svetainėje. Kai šiuos testus ji be vargo spręs maždaug 100 procentų – metas laikyti „Regitros“ egzaminą. Tiesa, rekomenduojame nesimokyti klausimų aklai ir būtinai perskaityti prie kiekvieno klausimo esantį KET punktą ir paaiškinimą (jei yra). Taip Jūsų dukra išmoks Kelių Eismo Taisykles ir tai dar labiau užtikrins sėkmę „Regitroje“.

     Beje, jei Jūsų dukra yra pasirašiusi teorijos mokymo sutartį su mokykla, iš pradžių turi išlaikyti mokyklinį teorijos egzaminą. Kitas variantas – nutraukti teorijos mokymo sutartį su mokykla, tuomet galima mokytis savarankiškai ir be jokių apribojimų laikyti egzaminą „Regitroje“.

  10. Toma
   2015/04/06 at 18:46

   laba diena, norejau paklauti jei pasibaige mokyklos baigimo pazimejimai kuris galioja vienus metus ar galiu eiti i regitra ir pabaigti issilaikyti teises?

  11. Greta
   2015/05/18 at 00:19

   Sveiki, aš mokausi esternu bet vis atvykstu i pamokas, ar tik islaikius mokykline teorija galesiu registruotiis ir laikyti regitroje teorija ? ar jau galiu dabar? o veliau uzbaigti viska vairavimo mokykloje?

  12. Linas
   2015/08/22 at 09:14

   Sveiki norejau paklausti.As islaikiau regitros egzamina,o mokykloje liko vairavimo mokyklinis egzaminas.Ar butinas jis ar tiesiog gali prileisti i regitra ir be jo.

  13. Edita
   2015/08/26 at 14:07

   Sveiki, ar išlaikius mokykloje tik teorijos egzaminą, tačiau važinėti likus dar gal 10 akademinių valandų mokykloje, galiu laikyti teorijos egzaminą regitroje? Ar reikia būti išlaikius ir mokyklinį vairavimą?

  14. Diana
   2015/09/18 at 15:52

   Laba diena, man labai smalsus kitas dalykas, mano šeimoje teises turi tik teta, nei mama nei tėtis, nei senelis teisių neturi, ar mane gali mokyti vairuoti teta. ? Ji turi jau daugiau kaip 5metų vairavimo stažą , o aš esu baigusi kursus mokykloje ir turiu regitros išlaikytą teorija.

  15. arturas
   2015/10/07 at 11:24

   sveiki,siuo metu gyvenu uzsienyje ir esu issideklaraves is lietuvos,taciau planuoju sugryzti.ar butynai reikia laukti 6 menesius kol galesiu laikyti valstybinius egzaminus?

  16. Migle
   2015/12/15 at 02:21

   Sveiki nesu baigus vidurines ir noriu laikyt egzamina regitroje teorijos? Savarankiskai mokinaus, ar galeciau laikyti?

   • Donatas
    2015/12/15 at 07:56

    Sveiki, Migle. Vidurinis išsilavinimas mokantis vairuoti neprivalomas. Jei turite 18 metų, galite mokytis ir laikyti egzaminą „Regitroje“ savarankiškai.

   • 2015/12/15 at 09:29

    Taip.

  17. samanta
   2016/02/03 at 17:10

   sveiki norejau susizinoti ar galima pilnai neisvazinejus mokyklinio bairavimo regitroje laikytis teorijos egzamino iskarto nesilaikant mokyklinio teorijos ?

   • 2016/03/08 at 21:06

    heh, gal pirma dar truputi gramatikos ir skyrybos pasimokyti reiktų prieš vairavimus ;P

  18. Aivaras
   2016/04/01 at 14:19

   Jei esu išsilaikęs mokyklinę teoriją ir valstybinę ar privalau dar laikyti mokyklinį egzaminą ar galima iškarto prieiti prie vairavimo regitroje?

   • Edvinas
    2016/10/05 at 12:26

    Reikėjo mokyklinį vairavimą laikyt? Ar pavyko iškarto į regitra eiti?

  19. Edvinas
   2016/10/05 at 12:25

   Sveiki, turiu išlaikęs „regitroj“ teorija, ten pasirinkau punktą, kad ruošiausi savarankiškai, nes mokykloj buvau dar neišlaikęs, dabar turiu išsilaikęs ir mokykloj. Baigiau visus pravažiavimus, tačiau su savo vairavimo instruktoriumi palaikau labai blogus santykius, nes kaip mokytojas jis yra labai ne kompetetingas ir vietoj pastabu ar pamokymų, tenka girdėti koks esi… kaip nesigauna čia tau.. ir t.t.. Norėjau paklausti ar galima eit į „regitra“ praktikos vairavimą laikyti be mokyklinio egzamino vairavimo? ar būtina mokykloj išlaikyti? ką pasiūlytumėt? ar butu galima nutraukus sutartį eit į kita mokykla? bet reiktu būtinai pravažiuot tas 30 valandų? ar galėčiau iškarto pasirinkti, kad mokyklinį egzaminą noriu laikyti??

  20. Oooo
   2016/10/12 at 20:07

   Ar galima regitroje laikyt egzaminis,jei buvai išsideklaravusi,bet prieš egzaminą prisideklaravai gyvenamą vietą?

  21. Renata
   2016/10/24 at 13:13

   Ar galiu laikyti mokyklinį praktinio vairavimo egzaminą jei dar neturiu 18 metų? Žinau , žinau, kol laikysiu Regitroje, jau turėsiu tuos 18 metų.

  22. Kristina
   2016/11/28 at 08:17

   Laba diena,norejau paklausti ar galiu laikyti pravazevima regitroje,jai nesu isvazinejusi visu 30 valandu su mokymo instruktoriumi? Aciu

  23. rytis
   2016/11/30 at 22:49

   Sveiki jai esi pabaiges 12kl. kokiu dokumentus reiketu atnesti i regitra kad galetum laikyti teorija ir pravazevimus

  24. redas
   2017/01/30 at 13:08

   sveiki,Jei islaikiau teorijos egzamina regitroje 17 metu praejus vos keleta dienu nuo savo gimtadienio,tj ar reikes teorija perlaikyti kai eisiu laikytii praktinio egzamino regitroje kai sueis 18.kiek skaiciau tai islaikytas teorijos egzaminas galioja vienerius metus,tai kai sueis 18 metu bus like keleta dienu iki pilnu metu kai esu islaikes teorija ,tai jei eisiu laikyti praktikos egzamino ar nebereikes perlaikyt teorijos?

  25. Reda
   2017/08/22 at 13:19

   Sveiki, gali būti taip, šiandiena laikiau teorija neišlaikiau, bet leido jau laikyti ketvirtadieni ar taip gali būti?

   • Donatas
    2017/08/22 at 13:29

    Taip, gali.

  26. Gina
   2018/03/01 at 09:44

   Sveiki, galima laikyt regitroje teorija neuzsirasius i mokyklele?

  27. Rolandas
   2019/10/14 at 20:16

   Ar būtina būti išlaikius mokyklini egzamina ce kategorija ar galima eiti tiesei į registrą?

   • Donatas
    2019/12/05 at 12:20

    Sveiki. Taip, būtina išlaikyti mokyklinį egzaminą.

  28. Mindaugas
   2019/11/08 at 21:46

   Sveiki ar galima eiti laikyti regitroj vairavimo egzamina jei esi mokykloje išvazinejas 30 valandu bet neisilaikes mokyklinio egzamino ??

   • Donatas
    2019/11/10 at 18:16

    Sveiki. Ne. Iš pradžių turite išlaikyti mokyklinį egzaminą.

  29. leonas
   2019/12/04 at 17:05

   jei laikau regitroje teorijos egzamina CE kategorijos ar galiu išeiti iš patalpos jai baigiu ankščiau nei skirtas laikas PVZ-teorijos egzamino laikas yra 35 min o as egzamina baigiu per 15 min.
   Ar galiu išeiti iš patalpos
   AR turiu laukti kol pabaiks ir kiti

   • Donatas
    2019/12/08 at 18:46

    Sveiki,

    išsprendę teorijos egzamino užduotis, kompiuterio ekrane iškart
    pamatote, ar išlaikėte egzaminą. Nesėkmės atveju, einate tobulintis;
    sėkmės atveju, prieinate prie egzaminuotojo, kad gautumėte pažymą apie
    išlaikytą egzaminą. Nėra reikalavimo ko nors laukti.

  30. Rokas
   2021/03/10 at 09:42

   Ar galiu laikyti regitros teorijos egzaminą be mokyklinio egzamino?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *