• Keičiantiems kitoje šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą į lietuvišką reikia išlaikyti praktikos vairavimo egzaminą

  by  • 2013/01/20 • Vairuotojo pažymėjimas • 1 Comment

  Valstybės įmonė „Regitra“ primena vairuotojams, kad nuo 2013 m. sausio 19 d. įsigaliojo nauji vairuotojo pažymėjimų išdavimo tvarkos reikalavimai, taikomi asmenims, keičiantiems ne Europos Sąjungos valstybėse narėse ar Europos ekonominės erdvės valstybėse (t. y. trečiosiose šalyse) išduotus vairuotojo pažymėjimus.

  Asmenims, nuo 2013 m. sausio 19 d. keičiantiems trečiosiose šalyse išduotus vairuotojo pažymėjimus į išduodamus Lietuvoje, įsigalios reikalavimas išlaikyti praktikos egzaminą. „Regitrai“ reikės pateikti galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą. Taip pat būtina pateikti trečiojoje šalyje išduotą nacionalinį vairuotojo pažymėjimą ir jo vertimą į lietuvių kalbą. Jei nacionalinis vairuotojo pažymėjimas neatitinka Konvencijų dėl kelių eismo reikalavimų, reikia pateikti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą.

  Baigti vairavimo mokymo įstaigos rengiamų mokymų Lietuvoje šiuo atveju nereikalaujama. Tiek teorijos, tiek praktikos egzaminus bet kuriame „Regitros“ egzaminų centre, nepriklausomai nuo asmens gyvenamosios vietos, gali laikyti ir valstybinės kalbos nemokantys asmenys. Jie gali naudotis „Regitros“ sukurta kompiuterine teorijos egzamino programa, kuri leidžia egzaminą laikyti lietuviškai, angliškai arba rusiškai, o vairavimo praktikos egzaminą valstybinės kalbos nemokantis asmuo gali laikyti naudodamasis vertėjo paslaugomis.

  Keičiant Šveicarijoje išduotus vairuotojo pažymėjimus minėti reikalavimai netaikomi dėl tarptautinių susitarimų.

  „Regitros“ duomenimis, per metus į lietuviškus nacionalinius vairuotojo pažymėjimus pakeičiama keli šimtai trečiosiose šalyse išduotų vairuotojo pažymėjimų.

  Pavyzdžiui, per 2012 metus buvo pakeisti 253 pažymėjimai, iš jų daugiausia – 69 – iš Rusijos, 43 – iš Baltarusijos, 40 – iš JAV, 31 iš Ukrainos, 10 iš Kazachstano.

  Bent po vieną pažymėjimą pakeista ir iš tokių kraštų, kaip Argentina, Australija, Brazilija, Kolumbija, Iranas, Jordanija, Japonija, Sirija.

  One Response to Keičiantiems kitoje šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą į lietuvišką reikia išlaikyti praktikos vairavimo egzaminą

  1. 2013/06/14 at 06:43

   Galetu buti informacios kaip keisti ES ajungoje Lietuvoje isduotus pazymejimus

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *