• Įsigaliojo nauja atimtų vairuotojo pažymėjimų grąžinimo tvarka

  by  • 2013/01/27 • Bendros temos • 4 Comments

  Nuo 2013 m. sausio 19 dienos įsigaliojo pokyčiai aktualūs vairuotojams, kurie nori susigrąžinti prarastą teisę vairuoti ir kuriems dėl teisės pažeidimo vieneriems metams ar ilgesniam laikui buvo atimta teisė vairuoti bei nori susigrąžinti teisę vairuoti daugiau nei vienos kategorijos transporto priemones.

  Jei teisė vairuoti atimta vieneriems metams ar ilgesniam laikui, ji grąžinama tik pasibaigus šios teisės atėmimo laikui ir perlaikius teorinį ir praktinį egzaminus. Pirmiausia laikomas teorijos egzaminas, o jį išlaikius – praktikos egzaminas.

  Pagal iki šiol galiojusią tvarką vairuotojai, kurie nori susigrąžinti teisę vairuoti daugiau nei vienos kategorijos transporto priemones, egzaminus laikydavo atsižvelgiant į tai, kokios kategorijos transporto priemonę vairuojant buvo padarytas pažeidimas, už kurį buvo atimta teisė vairuoti.

  Norintys susigrąžinti teisę vairuoti daugiau nei vienos kategorijos transporto priemones, egzaminus laikys pagal vairavimo ypatumus sudėtingiausios kategorijos transporto priemonės vairavimo teisei įgyti. Pagal sudėtingumą transporto priemonių kategorijos nuo lengviausios iki sunkiausios išdėstomos taip: B1, B, BE, C1/D1 (pasirinktinai arba C1, arba D1), C1E/D1E (pasirinktinai arba C1E, arba D1E), C, D, DE, CE.
  Pagal naujai įsigaliojusią tvarką, jeigu egzaminuojamasis nori susigrąžinti teisę vairuoti A1, A2 arba A kategorijos transporto priemonę, egzaminai šios kategorijos transporto priemonės vairavimo teisei įgyti yra laikomi visada. Tai reiškia, kad, susigrąžinant prarastą teisę vairuoti, per egzaminą bus tikrinami būtent tos transporto priemonės, kuri iš atimtame vairuotojo pažymėjime nurodytų kategorijų yra sudėtingiausia,
  vairavimo įgūdžiai.

  Jei atimtame vairuotojo pažymėjime buvo nurodytos taip pat ir A1, A2 ar A kategorijos transporto priemonės, bus tikrinami ir jų vairavimo įgūdžiai.

  Jeigu egzaminuojamasis neišlaiko egzamino, pakartotinai laikyti egzaminą – tiek teorijos, tiek praktikos

  4 Responses to Įsigaliojo nauja atimtų vairuotojo pažymėjimų grąžinimo tvarka

  1. rimas
   2013/02/17 at 15:41

   apsoliutus pasipinigavimas zmoniu saskaita,bei biurokratija,kodel nera privaciu imoniu adekvaciu regitrai,butu konkurencija maziiau kvailu siulymu,istatymu butu

  2. Ricchard
   2013/05/27 at 13:25

   Gerai dar kvėpuoti galima.:-)). Bet matyt neilgai. O jei rimtai,tai eilinis įteisintas valstybinis reketas.

  3. tadas
   2013/08/08 at 21:20

   taip iseina jai nori teisiu tai turi turet daug laisvo laiko ir pinigu vaikciodamas daugibe kartu pirmin atgal
   manau patis sau darba susigalvojo .

  4. anonimas
   2013/10/11 at 10:11

   o ko jus tikites tyliai sedite tai ir daro ka nori jei nori kad neliptu ant galvos aik i gatve protestuoti padek pora masinu ir tikrai atkreips demesi… visur kitur zmones taip ir issikovojo teises.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *