• Vairavimo mokymasis su šeimos nariu, draugu ar pažįstamu

  by  • 2013/04/05 • Bendros temos • 10 Comments

  Sulaukiame nemažai klausimų, ar galima tobulinti praktinio vairavimo įgūdžius su draugu, pažįstamu ar giminaičiu. Pagal visus teisės aktus mokyti vairavimo gali tik šeimos narys. Jei būsite sustabdytas su draugu ar pažįstamu, nesvarbu, kad jis turi 5 metų vairavimo stažą – gausite baudą kaip vairuojant be teisių.

  Įstatymas apibrėžia, kas yra šeimos nariai – tai sutuoktiniai arba vienas iš tėvų arba vyras ir moteris, įregistravę savo partnerystę įstatymų nustatyta tvarka, jų vaikai ir įvaikiai, broliai, seserys. Globėjų (rūpintojų) šeimų nariais laikomi vaikai, kuriems pagal Lietuvos Respublikos įstatymus nustatyta globa ar rūpyba.

  Taigi galima tobulinti vairavimo įgūdžius papildomai mokinantis su šeimos instruktoriumi, tačiau privaloma jau būti išlaikius teorinį egzaminą VĮ „Regitra“. Tobulindamas praktinio vairavimo įgūdžius, būsimasis vairuotojas privalo turėti VĮ „Regitra“ pažymą apie išlaikytą teorijos egzaminą, asmens dokumentą su nuotrauka ir galiojančią vairuotojo sveikatos tikrinimo medicininę pažymą. Tuo tarpu šeimos narys, mokantis būsimąjį vairuotoją, su savimi privalo turėti vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos, valstybinės techninės apžiūros ir civilinės atsakomybės privalomojo draudimo dokumentus. Taip pat su savimi privaloma turėti dokumentus, liudijančius šeimyninius santykius – santuokos liudijimą, gimimo liudijimą, sutartį ar kt. Šeimos instruktorius privalo turėti ne mažesnį kaip 5 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą ir negali turėti galiojančių administracinių nuobaudų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

  Praktinio vairavimo mokymo metu transporto priemonės priekis ir galas turi būti paženklinti aiškiai matomais skiriamaisiais ženklais „M“ Per parą mokinį praktinio vairavimo rekomenduojama mokyti ne daugiau kaip 3 valandas.

  Už Kelių eismo taisyklių ir šeimos narių mokymo vairuoti keliuose tvarkos laikymąsi praktinio vairavimo metu atsako šeimos vairavimo instruktorius.


   

  10 Responses to Vairavimo mokymasis su šeimos nariu, draugu ar pažįstamu

  1. Dipas
   2013/07/17 at 07:02

   Gal autorius gali pokomentuoti kas butu eismo ivykio metu? Ar draudimas galiotu, nes kiek zinau instruktoriai perka specialuji PCAD, kuris suteikia teise vairuoti be vairuotojo pazymejimo. Aciu uz atsakyma…

  2. Giedrius
   2013/10/04 at 16:52

   Ar besipraktikuojant su seimos nariu vairuoti gali automobilyje sedeti pasaliniai zmones(keleiviai)?

  3. 2014/04/04 at 14:04

   Jeogu moko sesuo ar brolis, Abu turi tureti gim. Liudijimus?

   • liudna
    2014/07/12 at 07:21

    kokia nesamone , gyvenu 4 metus su zmogum ,tai ka jis ne seimos narys,,,,, kas cia per diskriminacija..

    • linas
     2014/08/23 at 15:38

     sugyventinis nera seimos narys

  4. irena
   2015/08/12 at 17:14

   ar gali mokyti vairuoti uosvis?

  5. Mantas
   2016/05/14 at 22:50

   Jeigu vaiko globėja yra senelė, tai išeina, jog močiutės duktė – jo teta, gali mokyti vairuoti šį vaiką? Nes techniškai išeina, jog tapati teta yra kaip ir sesuo? Tai taspats lyg vaikas butų įvaikintas ir tų globėjų vaikai skaitytųsi jo broliai/seserys? Nelabai gaudaus, gal gali kas paaiškint?

  6. Samanta
   2016/05/18 at 13:18

   Ar gali mokyti mano dėdė?

  7. Roberta
   2016/10/05 at 11:27

   Ar gali šeimos narys mokinti vairuoti, jeigu mokinys nėra išlaikęs praktinio vairavimo egzamino mokykloje?

  8. Asta
   2016/11/06 at 20:26

   Ar gali mokinti vairuoti mamos vyras jai neisivaikines ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *