• Vairuotojų gretas šiemet jau papildė 21000 vairuotojų

  by  • 2015/10/04 • Regitra • 0 Comments

  Šiemet nuo sausio 1 d. iki rugsėjo 1 d. 21 070 naujų vairuotojų jau papildė pradedančiųjų vairuotojų gretas. Linkėdama saugiai ir atsakingai vairuoti, valstybės įmonė „Regitra“ primena, kad vairuotojo pažymėjimas ne tik suteikia daugiau galimybių ir teisių, bet ir įpareigoja.
        Pradedančiojo vairuotojo pažymėjimas po dvejų metų gali būti pakeistas į 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą, jei pradedantysis vairuotojas nesukėlė eismo įvykio, per kurį buvo sutrikdyta eismo dalyvio sveikata, ar nepažeidė esminių Kelių eismo taisyklių reikalavimų:
        1. Vykdyti vairuotojų pareigas pėstiesiems.
        2. Laikytis lenkimo taisyklių.
        3. Vairuojant nesinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis.
        4. Laikytis eismo reguliavimo signalų.
        5. KET nustatyta tvarka naudoti įspėjamuosius signalus.
        6. Laikytis važiavimo per sankryžas tvarkos.
        7. Vairuotojams naudoti saugos diržus, motociklininko šalmus.
        8. Neviršyti nustatyto greičio.
        9. Nevairuoti transporto priemonių neblaiviems.
        Padarius bent vieną iš minėtų pažeidimų, per vienus metus nuo pažeidimo padarymo dienos privaloma baigti papildomus vairuotojų mokymus. Mokytis galima bet kurioje tokius mokymus organizuojančioje vairavimo mokykloje (jų sąrašą rasite  http://www.vkti.gov.lt).
        Svarbu tai, kad nustatytu laiku papildomo mokymo nebaigus, prarandama teisė vairuoti ir pradedančiojo vairuotojo pažymėjimas nekeičiamas į galiojantį 10 metų. Tokiu atveju teisė vairuoti grąžinama tik perlaikius vairavimo egzaminą, tuomet išduodamas naujas 2 metus galiojantis vairuotojo pažymėjimas.
        Pradedančiais vairuotojais laikomi ne tik lengvųjų automobilių, bet ir motociklų ar triračių vairuotojai.Įstatyme nustatyta, kad pradedantysis vairuotojas – tai asmuo, įgijęs teisę vairuoti A, A1, A2, B, B1 kategorijos motorinę transporto priemonę ir turintis vairavimo stažą iki dvejų metų.
        Atkreiptinas dėmesys, kad tie vairuotojai, kurie yra įgiję teisę vairuoti A1 ar A2 kategorijos motociklą ar B1 kategorijos keturratį ir jau turi dvejų metų vairavimo patirtį (stažą), nebelaikomi pradedančiaisiais vairuotojais, jeigu, jau turėdami minėtą stažą, įgyja teisę vairuoti lengvuosius automobilius (B kategorijos transporto priemones). Teisę vairuoti A1 kategorijos motociklus ir B1 kategorijos keturračius galima įgyti nuo 16 metų, o A2 kategorijos motociklus – nuo 18 metų.
  Šaltinis: Regitra
  _Regitra_egzaminai(1)

  About

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *