• „Regitra“ primena, kad praktikos egzaminą galima laikyti savo motociklu

  by  • 2019/03/25 • Regitra • 0 Comments

  Visai netrukus „Regitroje“ prasidės motociklų sezonas. Norintys įgyti teisę vairuoti A kategorijos transporto priemones, nuo balandžio 1 d. jau galės laikyti praktikos egzaminus. Tai bus galima daryti iki lapkričio 9 d. Prieš prasidedant sezonui, „Regitra“ primena, kad būsimieji motociklininkai gali pasinaudoti galimybe ir į egzaminą atvykti savo transporto priemone. 

  Koks turi būti motociklas?

  Atvykstantiems į A, A1 ar A2 kategorijos praktikos egzaminus yra sudaryta galimybė jį laikyti ne tik „Regitros“ motociklu, bet ir nuosava transporto priemone. Ši naujovė pradėta įgyvendinti dar 2017 m., siekiant sudaryti palankesnes sąlygas būsimiems vairuotojas, nes dalį jų tai veikia kaip stresą mažinantis veiksnys.

  Tačiau svarbu pastebėti, jog norint laikyti egzaminą nuosavu motociklu, jis turi atitikti specialiuosius reikalavimus. Nuo naujų metų, įgyvendinant Europos Sąjungos direktyvą, šiek tiek kito A kategorijos motociklų specialieji reikalavimai: jų masė be krovinio nuo šiol negali būti mažesnė kaip 175 kg, o vardinė galia ne mažesnė kaip 50 kW.

  Taigi praktikos egzaminą galima laikyti su motociklu, kurio registracijos liudijime yra nurodyti šie duomenys:

  A1

  A2

  A

  Vidaus degimo variklio darbinis tūris ne mažesnis kaip 115 cmir ne didesnis kaip 125 cm3 ne mažesnis kaip 395 cm3 ne mažesnis kaip 595 cm3
  Vardinė galia ne didesnė kaip 11 kW (15 AG) ne mažesnė kaip 20 kW, bet ne didesnė kaip 35 kW ne mažesnė kaip 50 kW
  Galios ir masės santykis ne didesnis kaip 0,1 kW/kg ne didesnis kaip 0,2 kW/kg

  Papildoma informacija išvysto ne mažesnį kaip 90 km/h greitį

  masė be krovinio ne mažesnė kaip 175 kg


  Būtina speciali apranga

  Motociklo kategorijų siekiantiems vairuotojams „Regitroje“ reikia išlaikyti teorijos bei praktikos egzaminus. Primename, kad į juos galima užsiregistruoti tiesiog internetu.

  Teorijos egzaminas susideda iš 35 klausimų apie kelių eismo taisykles bei saugų eismą: 30 jų yra bendrieji klausimai ir 5 – specifiniai, skirti konkrečiai kategorijai. Praktikos egzaminą sudaro dvi dalys: aikštelėje, kurioje atliekami specialūs manevrai, tokie kaip aštuoniukė, „gyvatėlė“, kliūties apvažiavimas 50 km/h greičiu ir kt., bei važiavimo realiame eisme.

  Laikyti egzaminą galima tik su specialia apranga: saugos šalmu, alkūnių, kelių ir pečių apsaugomis, pirštinėmis bei batais. Praktikos egzamino metu „Regitroje“ tarp egzaminuojamojo ir jį lydinčio asmens palaikomas radijo ryšys. Šviesą atspindinčią liemenę ir radijo ryšio priemones skiria „Regitra“, o specializuota apranga turi pasirūpinti egzaminą laikantis asmuo.

  Šaltinis: Regitra

  1625_79c20c77719b124a4c292ba0891d31b1

  About

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *